DANA

دانا، جانی دوباره در عرصه انرژی

شرکت سرمایه‌گذاری دانا به منظور تسهیل و توسعه امور اقتصادی در سال ۱۳۹۵ تأسیس شد. ممکن است این شرکت را با نام "مدیریت توسعه اقتصادی دانا" بشناسید، نامی که در ابتدا فعالیت خود را با آن شروع کرد اما با ادامه کار و بازنگری در اهداف و مأموریت‌های شرکت، به "سرمایه‌گذاری دانا کیش" تغییر یافت.

مهم‌ترین اهداف شرکت ارائه خدمات مشاوره و مدیریت در زمینه ثروت‌آفرینی، شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه زنجیره ارزش صنعت انرژی تعیین شده است. در این راستا سرمایه‌گذاری دانا با مشارکت در طرح‌ها و پروژه‌های صنعتی، ضمن حرکت درمسیر رسیدن به اهداف تعیین شده، توانسته است جایگاه ویژه‌ای را در میان شرکت‌های سرمایه‌گذاری از آن خود کند.

پر واضح است که اقتصاد ایران در سال گذشته یکی از پرچالش‌ترین دوران خود را در نیم قرن اخیر پشت سر گذاشت. وجود تحریم‌های بین‌المللی، پیش‌آمدهای اقتصادی از قبیل کسری بودجه و رشد بالای نقدینگی در این سال‌ها موجب شده سرمایه‌گذاری دانا کیش به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در عرصه سرمایه‌گذاری و تامین مالی حوزه انرژی، همواره تلاش کرده با مدیریت چالش‌های مذکور، بهترین بهره‌وری را از فرصت‌های موجود داشته باشد.

شرکت انرژی دانا به عنوان شرکت مادر در سال ۱۳۷۷ تاسیس شد. این شرکت با توسعه فعالیت‌های خود در حوزه‌های مختلف صنعت انرژی (به ویژه نفت و گاز) تلاش کرده حضور موثری در این صنعت داشته باشد. هم اکنون شرکت "سرمایه‌گذاری دانا کیش" به عنوان بازوی مالی و سرمایه‌گذاری گروه انرژی دانا، هموارسازی و توسعه امور مالی و سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های زیرمجموعه خود و همچنین گروه انرژی دانا را برعهده دارد.